Wrocław "na lini" - wystawa.

Data: 
22/11/2015

Zapraszamy na wystawę do Wrocławia, bierze w niej udział nasza koleżanka Saga Dana Tomaszewska. Gratulujemy!

Prawie do połowy grudnia 2015 będzie można oglądać w Sali NOT we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu wystawę międzynarodowej interdyscyplinarnej grupy Złota Linia. Po raz pierwszy ogromna sala zabytkowej budowli została przeznaczona na ekspozycję prac artystycznych, a oprawę wernisażu, który miał miejsce 14 listopada, stanowił koncert zespołu Paraluzja. Współorganizatorem wystawy była Restauracja Polskie Smaki.

Adaptacja tego miejsca na tymczasową galerię, pokazała, że sztuka może i powinna wychodzić naprzeciw odbiorcy, nawet w tak nietypowych okolicznościach. Aranżacja wystawy wymagała sporej pracy ze strony jej komisarza – Waldemara Dąbrowskiego, jednak efekt, jaki osiągnięto, powinien zachęcić do kontynuacji działań artystycznych w tym miejscu.

Grupa Złota Linia, powstała w 2008 roku, a obecna wystawa jest dwudziestą w jej historii. W tym roku, oprócz wrocławskiej, zorganizowano także ekspozycję pod patronatem konsula RP w Galerii w Ostrawie, oraz wystawę na Zamku w Suchej Beskidzkiej.
Dana Saga Tomaszewska

foto: archiwum Anny Janus