Katarzyna Werner

Portret użytkownika Katarzyna Werner

Informacje dodatkowe

Imię i nazwisko
Katarzyna Werner
Telefon kontaktowy
werner_katarzyna@wp.pl
O sobie

Urodziłam się 20 listopada 1983 roku. W roku 2002 ukończyłam Liceum Ogólnokształcące nr 9 w Poznaniu i pomyślnie przeszłam egzaminy wstępne na wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2007 roku ukończyłam Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych broniąc dyplom w pracowni małych form rzeźbiarskich Profesora Józefa Petruka. Jestem również absolwentką Anglistyki ze Skandynawistyką Szwedzką, którą studiowałam do 2008 roku w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu.
Jako studentka Rzeźby dwukrotnie otrzymałam wyróżnienie z przedmiotu kierunkowego, brałam również udział w kilku wystawach zbiorowych oraz na stałe współpracuję z kilkoma galeriami komercyjnymi. Od roku 2005 jestem członkiem grupy „Niezależni” mającej na celu bezinteresowne, wzajemne promowanie się młodych artystów, a założonej przez studentów i absolwentów poznańskiej ASP. Od 2009 roku jestem również członkiem WZAR.
Oprócz rzeźby interesuje się również fotografią, zarówno klasyczną jak i reklamową, fotografią będącą autonomicznym dziełem sztuki, jak i tą, która stanowi tylko punkt wyjścia dla dzieła budowanego w przestrzeni. Z zainteresowań pozaartystycznych jestem wielbicielką Skandynawii i kina niezależnego.

Galeria

Galeria artysty Katarzyna Werner