Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

Portret użytkownika Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

Informacje dodatkowe

Imię i nazwisko
Julia Kaczmarczyk-Piotrowska
O sobie

Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

kontakt: kpjulia@poczta.onet.pl
Julia KP (Julia Kaczmarczyk-Piotrowska). Absolwentka Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Edukacji Artystycznej w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w zakresie sztuk plastycznych, w zakresie pedagogiki sztuki w Pracowni Rzeźby w 2003 roku u prof. Jacka Jagielskiego i napisała pracę magisterską pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanty Dąbkowskiej-Zydroń. Praktykę pedagogiczną odbyła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie projektowania graficznego oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Wydział Biologii.

Swoje prace zaprezentowała na 18 wystawach indywidualnych i 40 zbiorowych. Jest pedagogiem, wykładowcą, autorką wielu wystaw prac dziecięcych. Kuratorką wystaw o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Prowadziła zajęcia terapeutyczne według opracowanej przez siebie metody (PKPS - Polski Komitet Pomocy Społecznej, MOPR - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie). Realizowała projekty dla: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego i innych.
Jest autorką płaskorzeźb pt.:"Anioł" w siedzibie STiSK przy KWP w Poznaniu oraz realizacji plenerowej w Hoteliku Rozmaitości i Biblioteki Publicznej (Murowana Goślina), jako pokłosia 4,5 i 6 Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego. Wystawiała swoje prace we Francji - Yvetot oraz Niemczech – Bocholt, Thale.

Od 2006-09 pełniła jako Członek Zarządu funkcję sekretarza Związku Artystów Rzeźbiarzy Oddział Wielkopolski. Od 2010 jako Członek Zarządu WZAR (Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy), współpracuje z mediami. W 2012 została wybrana Wice prezesem WZAR, od 2015 – 2018 pełniła funkcję Prezesa. Od 2011 należała jako Członek Zarządu do Grupy Artystycznej Forum Gminy Komorniki. Była Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. W latach 2003 - 2007 związana ze Stowarzyszeniem Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu. W 2013 - 2014 należała do Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych (SEL).
W 2015 - 2018 roku była sędzią głównym na I i II, III Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w speed carvingu. Od 2016 roku należy do Stowarzyszenia Ecoart.

Jest laureatką VIII Salonu Wielkopolskiego, stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Dziedzinie Kultury, za projekt: "Formy Fraktalne" (ISBN 978-83-7597-156-9). W 2013 została stypendystką Möbelfabrik w Thale (Niemcy). Laureatką konkursu fotograficznego im. Ireneusza Zjeżdżałki, pt.: "Komornickie opowieści" w 2014 roku.
W 2016 roku otrzymała nagrodę XI Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego w Mosinie, w 2017 zdobyła pierwsze miejsce.
Jest autorką okolicznościowych, limitowanych rysunków dla Akademii Ekonomicznej w Poznaniu z okazji 20 - lecia Katedry Znormalizowanych Systemów Zarządzania. Realizowała takie projekty artystyczne jak: Formy fraktalne, autorski program, który uzyskał rekomendacje Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu profesor Danuty Mączak oraz Department of Psychology, Raffles College of Higher Education dr n hum. Dariusza Piotra Skowrońskiego w Singapurze.

Julia KP jest autorką felietonów o sztuce. Twórczynią projektów artystyczno-edukacyjnych i arteterapeutycznych: "Formy Fraktalne", "Widzę, Patrzę, Czuję", "Ogrody sztuki", "Obrazy Wielkopolski", "Leśne Przemiany", metody pracy zwanej ITERACJĄ. Przejawia zainteresowania o kierunku artystycznymi fascynuje się botaniką. Zaprojektowała i wykonała statuetki okolicznościowe dla: (XII Powiatowe Kolędowanie w Buku), zegary słoneczne (Ogród Botaniczny im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), rzeźbę plenerową (Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), instalację (Wielkopolski Park Narodowy).

Julia KP realizowała autorski program z zakresu historii architektury wnętrz dla ROE Regionalnego Ośrodka Edukacji z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań dotyczących wzornictwa.

Udzielała się animując kulturę w podpoznańskich Komornikach, prowadziła pracownię plastyczną i Galerię PIWNICA, alternatywne warsztaty twórcze skierowane dla dzieci i dorosłych, współpracuje z Galerią Orbita w Poznaniu. W 2013 roku zainicjowała pionierską Świetlicę Edukacyjną PRONATURA, której treści ideowe dążą do syntezy sztuki i przyrody. Projekt kontynuuje w Gminie Tarnowo Podgórne ucząc w Prywatnej Szkole Podstawowej Kuźnia Talentów w Lusówku. Jest nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych Nr 6 w Poznaniu.

Od 2013 pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu.
Zainicjowała wydarzenia artystyczne w Poznaniu (2013r.): Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski w Drewnie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz Interdyscyplinarny Plener Rzeźbiarski i warsztaty w Drewnie (2013r.) w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prowadziła trenerski projekt dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w ramach szkolenia dla Edukatorów Leśnych. W 2013 roku zainaugurowała plenery letnie w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie - Nadleśnictwo Jarocin, Lasy Państwowe, które odbywają się corocznie. Uczestniczyła w projekcie florystycznym: "Kompetentny dziś, zatrudniony jutro".

http://kpjulia.blogspot.com/

Galeria

Galeria artysty Julia Kaczmarczyk-Piotrowska