Henryk Jan Dominiak

Portret użytkownika Henryk Jan Dominiak

Informacje dodatkowe

Imię i nazwisko
Henryk Jan Dominiak
Strona www
http://www.henrykjandominiak.eu
Telefon kontaktowy
692 875 944
O sobie

Urodził się 22.02.1960 roku w miejscowości Jugów powiat Nowa Ruda.

Artysta: grafik, złotnik, rzeźbiarz, malarz.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Wojskowej. W roku 2000 złożył egzaminy z przygotowania zawodowego z wynikiem bardzo dobrym i uzyskał prawo używania tytułu specjalisty grafiki reklamowej i wydawniczej.

Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy - Poznań,
Pracowni Malarstwa Sztalugowego oraz Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia przy Ośrodku Kultury - Będzin, Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego - Będzin i Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki ,,Plama'' - Łęczna

Od 01.06.1991 roku w Tychach prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie projektowania i wykonywania znaków graficznych dla firm i przedmiotów o charakterze dekoracyjnym, turystycznym i dydaktycznym na rzecz Miasta Tychy.

26.02.2008 roku zgłosił do ewidencji znaku wytwórcy swój znak firmowy i zarejestrował go w Okręgowym Urzędzie Probierczym w Krakowie pod nr ewid. 12 322.

Wielokrotnie współpracował z profesorem zwyczajnym Adamem Romaniukiem - grafikiem. W jego twórczości uczestniczą również: dr Lucjan Pajdzik - fizyk z Oxfordu, eksperci z zakresu geologii, a przede wszystkim sponsorzy, których nazywa współtwórcami.

We wrześniu 2011 utworzył mobilną Galerię Sztuki Współczesnej ,,PO
DRODZE’’.

Ważne realizacje artystyczne:

,,Popiersie Ignacego Solarza’’
,,Rubinowe Tychy’’ - stała ekspozycja - Urząd Miasta Tychy
,,Tyski Rubinowy Zegar Słoneczny’’ - stała ekspozycja - ul.
Żwakowska
8-10-12, Tychy
,,Mini Park Raj’’ z kompleksem rzeźb ze stali nierdzewnej - stała
ekspozycja - ul. Żwakowska 8-10-12, Tychy
,,Pamiętamy 10.04.2010’’ - stała ekspozycja - ul. Żwakowska 8-10-12,

Tychy
,,Lapisowy herb nr 1’’ - stała ekspozycja - Al. Bielska 80, Tychy
,,Malachitowy znak nr 1’’
,,Skarabeusz nr 1’’
,,Para na lodzie’’

Zorganizował kilka wystaw indywidualnych i uczestniczył
w kilku wystawach zbiorowych.

Laureat „ZIELONE CZEKI 2019”-nagrody WFOŚiGW w Katowicach w kategorii: Działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych: za upowszechnianie i promowanie działań oraz postaw ekologicznych. Jest autorem „zielonego” planu miasta Tychy. „Zielona mapa Tychów” to ekologiczne dzieło artystyczno – edukacyjne, jest dokładnym odzwierciedleniem granic i architektury miasta, po której można spacerować i poznawać jego walory. Projekt składa się z 670 zminiaturyzowanych, starannie dobranych roślin, które oddają charakter poszczególnych obiektów architektonicznych.

W roku 2013 założył "Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach", którego Regulamin uzgodnił z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego dniu 22 października 2013 roku.
W porozumieniu z Departamentem Legislacyjnym MKiDN utworzono 4 działy:
DZIAŁ MALARSTWA, RYSUNKU I GRAFIKI;
DZIAŁ RZEŹBY I CERAMIK;
DZIAŁ FALERYSTYKI, WEKSYLOLOGII, HERALDYKI, SYMBOLIKI I EMBLEMATYKI;
DZIAŁ BRONI BIAŁEJ.

"Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach" osiągnęło status laureata w zestawieniu ORŁY ROZRYWKI 2019. Uzyskało ocenę 9,1/10 pkt, wyprzedzając równocześnie ponad 52,5 tysięcy innych firm w Polsce. Tym samym muzeum dołączyło do grona liderów branży, wyznaczających kierunek, stawiających na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji. Data badania: 2019-12-20. Zestawienie zostało sporządzone w oparciu o opinie klientów. Konkurs zorganizowała firma Beautiful Company.

Galeria

Galeria artysty Henryk Jan Dominiak