Anna Słonka-Moskwa

Portret użytkownika Anna Słonka-Moskwa

Informacje dodatkowe

Imię i nazwisko
Anna Słonka-Moskwa
Strona www
http://www.annaslonka-moskwa.pl
Telefon kontaktowy
793 344 717
O sobie

Anna Słonka-Moskwa

Artysta Rzeźbiarz, Pedagog

„Prawdziwe szczęście pochodzi z roztrwonienia
samego siebie dla jakiegoś szlachetnego celu…”
William Cowper (1731-1800)

Urodziła się w Poznaniu i w tym mieście w 1999 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych aneksem z rzeźby i dyplomem Plastyka o specjalności wystawiennictwo. Zdobywanie wiedzy w liceum łączyła z nauką w Poznańskiej Izbie Rzemieślniczej złotnictwa, jednocześnie uczestnicząc w wystawach zbiorowych. Prezentując kolekcję biżuterii srebrnej, zdobyła pierwsze miejsce na „Wystawie Uczniowskiej” w 1996 r.

W konkursie na statuetkę o tematyce chóralnej „Universitas Cantat 2002” zajęła pierwsze miejsce . Organizatorem tego wydarzenia był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Chór Kameralny UAM oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego UAM w Poznaniu.
http://www.cantat.amu.edu.pl/o_festiwalu.htm

W latach 2002/2005 stypendystka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu al. Marcinkowskiego 29, 60-967 Poznań.
http://uap.edu.pl/

Rok 2003 – prestiżowa rzeźba - Poznański Club’u Business and
Professional Women - otrzymała "Kobieta Roku BPW 2002"

W roku akademickim 2003/04 w uznaniu dokonań artystycznych była stypendystką Arcybiskupa Poznańskiego. Było to stypendium którego owocem był cykl płaskorzeźb i obrazów o tematyce sakralnej.
http://www.archpoznan.pl/

Istotnym wydarzeniem w zakresie rozwoju artystycznego była realizacja w 2005 roku Rzeźby „Troje…” Praca znalazła się w Parku Miejskim im. H. Sienkiewicza w miejscowości Szamotuły.

Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu dyplomem z wyróżnieniem w pracowni profesora Józefa Petruka. Profesor Józef Petruk wywarł znamienny wpływ na twórczość młodej rzeźbiarki.
http://uap.edu.pl/uczelnia/wykladowcy/petruk-joze/

W roku 2005 założyła grupę „Niezależni” – ideą grupy jest bezinteresowne wspieranie twórczości młodych artystów w różnych dziedzinach sztuki.

W 2008r. Scenografia do najstarszej Polskiej Opery Myśliwskiej - "Heca albo Polowanie na Zająca" PRAPREMIERA - Zamek Górków - Sala Wacławowska, Szamotuły.

Obecnie działa aktywnie jako artysta rzeźbiarz i koordynator grupy artystycznej „Niezależni” oraz prezes zarządu Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Prowadzi zajęcia plastyczno-rzeźbiarskie dla dzieci niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Wspólna Droga w Luboniu.

Od wczesnego dzieciństwa, interesuje się rzeźbą, malarstwem, metaloplastyką, złotnictwem oraz konserwacją. Swoje pasje i zainteresowania wyniosła z pracowni Ojca, który jako pierwszy uczył ją technik rzemiosła oraz ukazał niezwykłe piękno oraz różnorodność świata postrzeganego przez pryzmat sztuki.

Wystawy i realizacje:
http://www.annaslonka-moskwa.pl

Galeria

Galeria artysty Anna Słonka-Moskwa